Лікування зубів під час вагітності

Особливу групу пацієнтів стоматолога являють собою вагітні жінки. Рекомендують проводити лікування зубів на стадії планування вагітності.

Але вагітність повністю перебудовує організм жінки для виношування майбутнього малюка і фізіологічних пологів. Зміни у функціонуванні головних систем організму жінки посилюють ризик розвитку і прогресування цілого ряду захворювань зубів і ротової порожнини загалом.

Посилений гормональний і мінеральний обмін, зміна бактеріального ландшафту, психологічний стан жінки – ось далеко не весь перелік факторів, що впливають прогресування хвороб зубів майбутніх мам. Вагітність не є протипоказанням до стоматологічних маніпуляцій, але існують ряд факторів, що враховувати при візиті до стоматолога і лікуванні.

  • Психоемоційний стрес від відвідування стоматолога і болю при лікуванні тощо;
  • Горизонтальне положення, особливо у 3 триместрі вагітності;
  • Тривалість стоматологічної процедури; •
  • Медикаментозна терапія, яка може впливати на стан як стан жінки, так і на стан плоду.

Після встановлення вагітності лікар-гінеколог повинен направити жінку на консультація стоматолога. Стоматолог огляне порожнину рота, оцінить стан зубів, надасть індивідуальні рекомендації по догляду за зубами. Відвідувати стоматолога рекомендують 1 раз в 3 місяці.

Слід пам’ятати, що невилікувані зуби може призвести не лише до стрімкого прогресування захворювання порожнини рота вагітної жінки, але й до порушення формування тимчасових зубів у плоду, підвищити ризики застосування медичних препаратів при хронічних інфекціях, а також викликати інфікування самої дитини.

Проведення стоматологічних процедур залежить від терміну вагітності

  • Лікування зубів в першому триместрі вагітності. В першому триместрі вагітності відбувається закладка основних груп тканин і органів майбутньої дитини, тому існує найбільша ймовірність негативного впливу зовнішніх факторів (рентгенівського опромінення, медикаментів тощо). Крім того, на початку вагітності (12-14 тиждень) відбувається різке підвищення збудливості матки. Навіть незначні подразники можуть призвести до скорочення матки і викидня. В цей період рекомендують проводити ощадні стоматологічні методи лікування з незначним обсягом роботи – пломбування невеликих каріозних порожнин, професійна порожнина рота неінвазивними методами. На цьому етапі вагітності проводять корегують гігієнічних процедур і раціон, призначають відповідну вітамінно-мінеральну терапію.
  • Лікування зубів в другому триместрі вагітності. Другий етап вагітності належить до найбільш спокійного і безпечнішого періода. В цей період можна проводити більшість процедур терапевтичної стоматології і професійної гігієни зубів.
  • Лікування зубів у третьому триместрі вагітності. Останні місяці вагітності досить важкі для майбутніх мам, тому в цей період не варто проводити будь-які планові стоматологічні маніпуляції. Консультація стоматолога і лікування необхідне лише в гострих невідкладних станах.

Незалежно від терміну вагітності лікарі-стоматологи не рекомендують проводить будь-які маніпуляції зі сфери щелепо-лицевої хірургії, імплантології, ортодонтії й гнатології.

Найпоширенішими стоматологічними захворюваннями в період вагітності являється карієс зубів, пародонтоз і гінгівіт.

Стоматологія для майбутніх мам в МЦ «Клініка Нова» - максимальний комфорт і безпека матері і дитини.