Фторування зубів чи ремінералізація зубів

Один з головних принципів дитячої стоматології – тимчасові молочні зуби, не важливо передні чи жувальні, повинні зберігатися максимально довго до їх фізіологічної зміни. Тому догляд за молочними зубами, регулярні відвідини стоматолога і профілактика найпоширеніших захворювань ротової порожнини є важливою запорукою здорових зубів у майбутньому.

Фторування зубів або ремінералізація зубів за допомогою спеціалізованих лаків, гелів чи розчинів – один з найрозповсюдженіший метод профілактики карієсу зубів у дитячому і дорослому віці. Статистика показує, що рівень приросту карієсу зменшується на 30-70% при використанні препаратів з вмістом фтору.

В чому полягає дієвість фторидів у профілактиці карієсу? Фтор разом із кальцієм і фосфором відіграють ключову роль міцності кісткової тканини, правильний ріст нігтів і волосся, формування і нормального функціонування зубів і зубної емалі.

Під впливом кислого середовища і бактеріального нальоту відбувається порушення мінерального обміну і демінералізації зубної емалі, що надалі призводить до розвитку карієсу.

Головна ціль фторування зубів – це захист і укріплення емалі зубів для профілактики карієсу і зменшення гіперчутливості зубів. Ці процедури насичують зубну емаль іонами фтору, що посилюють стійкість до кислого середовища.

Фториди утворюють плівку, що міцно прилягає до емалі зубів, і залишається протягом декількох годин, а у фісурах, щілях – декілька днів і навіть тижнів.

Фторування зубів за допомогою лаків рекомендують проводити 2 -4 рази в рік дітям і молодим людям. Частота процедури залежить від стану зубів і ризику розвитку карієсу.

Перед нанесенням лаком з фтором поверхню зубів очищають від нальоту і висушують. Залишки лаку видаляють сухим ватним шариком. Через 5 хвилин препарат висихає і пацієнт може повернутися до звичного життя, уникаючи вживання жорсткої їжі та чищення зубів протягом однієї доби.

Підготовки і сама процедура фторування професійними розчинами і гелями майже нічим не відрізняється від нанесення лаків з фтором.

Схема використання розчинів і гелів – 1 чи 2 рази в рік, оскільки препарати мають більшу концентрацію фтору.

Найбільш ефективні процедури ремінералізації в дитячому і підлітковому віці, коли емаль знаходиться в стадії визрівання. Крім того, процедури фторування здатні зупинити розвиток на карієсу на стадії білої плями.

Фторування зубів – простий і надійний метод профілактики карієсу, лікування карієсу на початкових стадіях, а також зменшення чутливості зубів.