Профілактика

 

Гігієна порожнини рота – важливий елемент попередження карієсу зубів і тканин, що оточують зуб (пародонт). Як відомо, однією з основних причин захворювання твердих частин зубів являється утворення біологічних плівок (бактеріального нальоту) і вплив продуктів життєдіяльності бактерій на тканини зуба та ясен.

Окрім того, весь організм страждає від запальних процесів ротової порожнини. Доконаний факт, що причиною 40% хронічних захворювань являються запальні процеси в роті. Карієс, пародонтоз та інші захворювання ротової порожнини ведуть до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань, захворювань легень, суглобів, навіть онкологічних захворювань.

Загальне здоров’я безпосередньо залежить від гарного стану здоров’я зубів і ротової порожнини. Тому щоденна чистка зубів і регулярні візити до стоматолога дозволять жити довгим повноцінним життям.

Поняття «індивідуальна гігієна порожнини рота» охоплює щоденне видалення м’яких відкладень на поверхнях зубів і навколишніх тканинах, усунення залишків їжі в міжзубному просторі й неприємного подиху.

На сьогодні існує великий асортимент зубних щіток, зубних паст, ополіскувачів для порожнини рота, зубочисток, зубних ниток тощо, в яких тяжко розібратися звичайному користувачу. Тільки професійна консультація стоматолога дозволить обрати оптимальний засіб гігієни з урахуванням індивідуальних особливостей і навчитися правилам догляду за ротовою порожниною.

Наочний приклад є існування десятків методів чищення зубів (метод Чартера, Рейте, Басса, Фонеса тощо), які мають свої переваги й недоліки, і лише лікар-стоматолог порекомендує правильний спосіб чищення в залежності від стану ротової порожнини.

На жаль, зловживання продуктами багатими на вуглеводи, шкідливі звички, нехтування порадами лікаря й неправильний догляд за порожниною рота, приводять до утворення зубної плівки з наступним формуванням зубної бляшки. Бляшка являє собою тверде утворення, що його неможливо видалити в домашніх умовах. Тільки професійне чищення зубів дозволяє запобігти карієсу й запаленню м’яких тканин.

Професійним очищенням зубів вважаються процедури, які направлені на видалення м’яких і твердих відкладень на всіх поверхнях зубів із наступним поліруванням.

На сьогодні найпоширенішими методами очищення являються хімічний, повітряно-абразивний, ультразвуковий і ручний. У медичному центрі «Клініка Нова» застосовують найефективні і найбережливі методи очищення зубів і зняття зубного каменю.

Повітряно-абразивний спосіб очищення зубів. Профілактична процедура проводиться за допомогою спеціального апарату, хендбластером.

На поверхню зуба направляється повітряний потік із дрібними твердими абразивними частинками й водою під визначеним кутом. Регулювання потужністі потоку проводиться на руків’ї приладу. Сопло приладу знаходиться на відстані 1-3 міліметри від поверхні зуба.

У стоматологічному відділенні «Клініка Нова» використовується сучасний апарат Air-Flow. Після консультації і огляду лікар-стоматолог обере необхідний тип абразивного порошку й силу потоку для досягнення оптимального результату. Ця методика ефективна проти всіх твердих і м’яких відкладень у важкодоступних місцях зуба

Протипоказань до повітряно-абразивного чищення зубів практично немає. Метод не рекомендується використовувати при вагітності, хворобах слизової оболонки ротової порожнини (стоматити, виразки і тріщини), захворюваннях дихальної системи, алергії на компоненти абразивного порошку.

Ультразвуковий метод професійного чищення зубів. Прилад для видалення зубного нальоту називається «ультразвуковий скалер». Процес очищення відбувається завдяки ультразвуковому випромінюванню частотою 25 – 30 кГц. Для передачі ультразвуку на кінчик скалера подається струмінь води.

Механічний ефект очищення досягається кавітаційними бульбашками з повітряною сумішшю і акустичними мікропотоками. Додатковий біологічний ефект – утворення вільних радикалів, які мають бактерицидну дію.

Головними перевагами ультразвукового методу являються незначна травматичність процедури, хороший ефект на складних анатомічних ділянках, простота у використанні й багато іншого. Протипоказання такі самі як і при використанні повітряно-абразивних систем; крім того, цей метод не рекомендують застосовівати до пацієнтів з ортопедичними конструкціями і водіями ритму серця.

Сучасний ультразвуковий скалер із великим набором насадок і терапевтичних суспензій, що використовується в стоматологічному відділенні «Клініка Нова», дозволяє досягти максимального профілактичного ефекту.

Ручний спосіб очищення зубів не має жодних протипоказань. Видалення твердих субстанцій і м’яких біоплівок відбувається скейлерами й кюретами різної конструкції. Крім профілактичного очищення рота в «Клініка Нова» проводять процедури відбілювання зубів, корекція кольору, а також маніпуляції по ремінералізації зубів і зменшення чутливості.

Крім того, в медичному центрі «Клініка Нова» проводиться процедура фторування зубів (ремінералізація зубів) за допомогою спеціалізованих лаків, гелів чи розчинів. Дана процедура дозволяє зменшити рівень карієсу від 30 до 70%.

Абетка здорових зубів – особиста гігієна і регулярне професійне очищення зубів. МЦ «Клініка Нова».

стоматологічна чистка зубів, професійна чистка зубів, чистка зубів ультразвуком, професійна гігієна ротової порожнини, професійна гігієна ротової порожнини, мінералізація зубів, ремінералізація зубів, відбілювання зубів, корекція кольору зубів, здорові зуби, профілактика карієсу, професійне чищення зубів air, видалення зубного каменю, видалення зубного каменю ультразвуком, видалення зубного нальоту, ультразвукове видалення зубного каменю, полірування зубів, зняття гіперчутливості, урок гігієни рота, ремінералізуюча терапія, профілактична стоматологія, почистити зубний камінь, зубний камінь видалити, професійне від профілактика стомат захворювань