Реставрація зубів

Реставрація зубів – широке поняття, яке охоплює великий спектр методик, що використовується для відновлення форми й функції пошкоджених і втрачених зубів, а також естетичного вигляду.

Вибір методу зубної реставрації залежить від стану зуба чи зубів, ступеня пошкодження, індивідуальних потреб пацієнта. Тільки ваш лікар-стоматолог допоможе вибрати оптимальний варіант для відновлення зубів.

Всі реставраційні методи поділяють на 2 основні групи:

  • Прямі
  • Непрямі

Під прямою реставрацією розуміють процес відновлення зубів безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. До них відносять реставрацію за допомогою композитних матеріалів. А також підготовку зубів для встановлення коронки чи зубного мосту.

Термін «непряма реконструкція зубів» включає в себе підготовку і встановлення конструкцій, що виготовлені у зуботехнічній лабораторії.

Сучасні методи реставрації зубів включають в себе:

  • Реставрація композитним матеріалом. Відновлення форми і функцій зубів відбувається з рахунок спеціального композиту (компонери). Цей метод використовують при незначних пошкодженнях зубів – неускладнений карієс при збережені більшості твердих тканин зуба, невеликі сколи і тріщини, тощо
  • Вініри. Тонкі пластинки з кераміки чи композитного матеріалу, які накладаються на поверхню зубів для покращення форми, кольору й вирівнювання поверхні. Вініри надають естетичний вигляд пошкодженим зубам, а також допомагають зменшити проміжки між передніми зубами.
  • Коронки. Вся поверхня або більша частина зуба закривається покриттям із різноманітних матеріалів – сплавів, кераміки, пластмаси. Цей метод використовується при значному пошкодженні зуба, а також для кріплення і фіксації протезів тощо.
  • Імплантація зубів. Хірургічна процедура, яка полягає у встановленні імплантату в кісткову тканину щелепи для фіксації коронки. Дентальна імплантація проводиться при повній втраті зуба.

В стоматологічному відділенні медичного центру «Клініка Нова» використовуються всі сучасні технології реставрації зубів з використанням матеріалів провідних виробників. А досвідчені лікарі-стоматологи докладуть максимум зусиль для того, щоб ви мати гарну посмішку, були здорові і щасливі.