УЗД серця

Макарчук Владислава Олексіївна Лікар кардіолог, лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, стаж 20 років

 

Сьогодні УЗД серця стало звичною процедурою, яка дозволяє отримувати повну інформацію про зміни в тканинах міокарда та роботі клапанів серця. Все частіше лікарі призначають УЗД серця і судин для визначення причин запаморочення, хиткості при ходьбі, шуму у вухах.

Ехокардіографія відносно молода галузь діагностичного ультразвуку, тому більшість спеціалізованих методик і режимів реалізовані тільки в новітніх моделях ультразвукових апаратів. УЗД серця і судин у клініці Нова відповідає сучасним європейським стандартам і протоколам. На ультразвуковому сканері MyLab можна провести повне мультирежимну дослідження серця і всіх великих судин.

У клініці роблять УЗД серця дітям всіх вікових груп. Профілактичне дослідження дає можливість здійснювати контроль за розвитком серцево-судинної системи і виявляти відхилення на ранніх стадіях. Лікар може призначати УЗД серця дитині багаторазово, оскільки обстеження абсолютно нешкідливе і не несе ніяких віддалених наслідків.

Якоїсь спеціальної підготовки для проведення УЗД серця не потрібно. Перед дослідженням необхідно виключити важкі фізичні навантаження, обмежити споживання напоїв з кофеїном, виключити алкогольні напої та інші продукти, які впливають на роботу серцевого м'яза.