Ліпосакція/Ліпофілінг
Терміни «ліпосакція» та «ліпоскульптура» часто використовуються як синоніми, хоча насправді позначають різні процедури: ліпосакція – це метод видалення жирових відкладень, тоді як ліпоскульптура дозволяє моделювати та коригувати контури тіла пацієнта, надаючи йому більш гармонійного вигляду. Обидві процедури дозволяють видалити відкладення жиру на певних ділянках тіла: підборідді, шиї, щоках, руках, животі, грудях, сідницях, стегнах, литках та щиколотках.
Вважається, що ліпосакція допомагає жінкам позбутися жиру, що накопичився тільки в жирових депозитах, але це не так. Ліпосакція може застосовуватися на багатьох частинах тіла і до неї можуть вдаватися як чоловіки, так і жінки.
Операція по ліпосакції живота, підборіддя або інших ділянок тіла полягає у відкачуванні надлишкових жирових відкладень вакуумним насосом за допомогою найтонших канюль, зроблених для кожного окремого випадку, через невеликі надрізи розміром 3-4 мм. При правильному плануванні та проведенні пластичної операції результати прекрасні.
Така методика хірургічної ліпосакції дозволяє скоротити кількість клітин, здатних накопичувати жир (ліпоцити). Таким чином, прооперовані ділянки не збільшуватимуться в обсягу навіть при збільшенні загальної ваги. Якщо після процедури ліпоскульптури пацієнт набере кілька кілограмів, то жир розподілиться рівномірно. Тривалість операції та вид анестезії залежать від зони втручання.
Пацієнтам слід пам'ятати, що ліпосакція або ліпоскульптурування не слід розглядати як швидкий спосіб зниження ваги!
Експерти в галузі естетичної хірургії вважають, що ідеальний пацієнт для процедур ліпофілінгу та ліпоскуптурування – це пацієнт із нормальною або трохи більшою від норми масою тіла, але з жировими відкладеннями на певних ділянках тіла, які неможливо прибрати дієтою та фізичними навантаженнями.
Ліпосакція не є коротким прямим шляхом до ідеальної ваги!
Найчастіше загальна анестезія застосовується при моделюванні та корекції великих ділянок тіла, в інших випадках операція проводиться з використанням місцевої або епідуральної анестезії. Післяопераційні рубці дуже маленькі й зникають через короткий час. Ефект від процедури можна оцінити через кілька днів, хоча остаточний естетичний результат помітний через 2-6 місяців.
Після операції рекомендується носити післяопераційний бандаж протягом одного місяця, а також проводити післяопераційні терапевтичні процедури на основі масажу та лімфодренажу. Обидві процедури дозволяють покращити результати та скоротити період відновлення.
Як впливає вік на проведення процедур ліпоскульптурування? З роками тіло людини зазнає значних змін. Шкіра втрачає еластичність і здатність до регенерації, м'язова маса зменшується і заміщається жировою тканиною, яка з'являється на кінцівках та животі.
Гормональні зміни у жінок під час менопаузи мають сильний вплив на організм – відбувається накопичення підшкірного жиру, особливо в тих зонах, де раніше він був ледве помітний, наприклад, на животі, в нижній частині попереку, у так званих зонах «жирового депозиту» або у верхній частині тулуба (лінія декольте). До цього треба додати, що такого жиру дуже складно позбутися, навіть якщо жінка дотримується суворої дієти.
Пластичні хірурги рекомендують проводити операції з ліпоскульптурування та ліпосакації до 45-50 років. Різні клінічні дослідження показують, що жінки, прооперовані до менопаузи, менш схильні до накопичення жиру, ніж інші.
Ліпоскульптура в медичному центрі «Клініка Нова» - досконалість нових ліній тіла.