КТ черевної порожнини

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

Комп'ютерна томографія стала основним рентгенографічним методом обстеження органів черевної порожнини, що дозволяє поставити точний діагноз та вибрати правильну тактику лікування без складних підготовчих процедур.

Сучасний томограф у МЦ «Клініка Нова» у комбінації з інноваційними методиками дають можливість максимально скоротити час дослідження при мінімальному іонізаційному навантаженні і збереженні діагностичної точності.

КТ печінки та жовчних протоків. Комп'ютерна томографія забезпечує повну та вичерпну характеристику стану судин, тканин самої печінки та жовчних протоків. За цінністю дослідження практично не відрізняється від МРТ. Підготовка до дослідження подібна до стандартних рекомендацій, які дають при обстеженні органів черевної порожнини – виключення з раціону продуктів багатих на клітковину, прийом препаратів для зменшення метеоризму, легка вечеря напередодні дослідження. КТ томографія проводиться натще серце.

Обстеження може проводитися як з контрастними препаратами, так і без них, залежно від попереднього діагнозу та направлення лікаря.

КТ підшлункової залози. Комп'ютерна томографія дає винятково важливі дані про стан цього органу. Роздільна здатність методу становить 3-4 мм, значно більше, ніж при сонографії. Також, під час обстеження, лікар визначає стан прилеглих органів. Для точної діагностики природи новоутворень підшлункової залози використовують контрастні препарати.

КТ ентерографія (дослідження тонкого та товстого кишківника). Рентген залишається традиційною методикою обстеження кишківника. КТ томографію використовується для підтвердження та уточнення діагнозу, доповнюючи інші методи.

КТ органів черевної порожнини – швидка діагностика проблем із травленням.

КТ органів черевної порожнини, КТ малого тазу. КТ нирок, КТ підшлункової залози, КТ печінки, КТ кишечника, КТ черевної порожнини, КТ черевної порожнини з контрастом