КТ органів грудної клітки.

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

Органи грудної клітки є однією із найчастіших цілей рентгенівського дослідження. Скринінгові програми з раннього виявлення захворювань легень (флюорографія легень) стали успішним прикладом профілактичних обстежень і врятували чимало життів.

Комп'ютерна томографія – це новий рівень рентгенологічного методу у виявленні та діагностики цілого ряду захворювань органів грудної порожнини. 

Чим відрізняється КТ від традиційного рентгена? Під час проведення комп'ютерної томографії реєструються пошарові зображення (зрізи), що дозволяє уникнути накладення одних зображень інших. При цьому чутливість комп'ютерної томографії в 10 разів вища за рентгенівське обстеження. 

Висока чутливість, якість та контрастність зображення, можливість формування об'ємних моделей дозволило зайняти КТ пріоритетні позиції під час обстеження органів грудної клітки. 

Особливе місце зайняло КТ легень при панепідемії COVID-19, оскільки методика дозволяє оцінювати найменші функціональні патологічні зміни в легенях на ранніх стадіях

Спеціальної підготовки до процедури КТ органів шиї та грудної порожнини не потрібно. У день процедури рекомендується обмежитися легким сніданком, а за кілька годин до комп'ютерної томографії – відмовитися від їжі та рідини. 

Комп'ютерна томографія в МЦ «Клініка Нова» (на Правому березі) проводиться на сучасному апараті Insitum у 32 зрізи, що дозволяє виявляти мінімальні патологічні зміни. 

Комп'ютерна томографія в «Клініці Нова» – всі переваги сучасної діагностики.
 

 

КТ легень, КТ грудної клітки, КТ органів грудної клітки, КТ легень при COVID19, КТ грудної клітки з контрастом