КТ голови

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

Комп'ютерна томографія є одним із основних методів дослідження кровоносної системи та структур головного мозку, дозволяючи діагностувати патологічні зміни розміром у кілька міліметрів.

Направлення на КТ голови виписує лікар вузького профілю - онколог, невропатолог, офтальмолог, нейрохірург, радіолог.

Комп'ютерна томографія - універсальна діагностична процедура. Однак найчастіше КТ голови та шиї призначають для виявлення злоякісних та доброякісних пухлин, вад розвитку та патології судинної системи, гострі та хронічні порушення мозкового кровообігу, травми.

Також томографія показана при порушенні зору, мовлення, слуху та пам'яті незрозумілого походження для встановлення точного діагнозу.

Якоїсь особливої підготовки не потрібно, лише незначні обмеження в їжі та прийомі рідини напередодні та в день обстеження. При проведенні комп'ютерної томографії з контрастом пацієнт повинен попередити про наявність будь-яких алергічних реакцій.

Підготовка до КТ голови

КТ голови проводиться у горизонтальному положенні. Час процедури триває трохи більше 10 хвилин. Сама процедура абсолютно безболісна, і без будь-яких проблем переноситься пацієнтами.

КТ голови з контрастом, КТ голови та шиї, КТ голови, КТ головного мозку, КТ судин головного мозку