КТ урологія

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

Комп’ютерна томографія сечовивідної системи – сучасний метод обстеження нирок, сечовивідних шляхів, сечового міхура і передміхурової залози. Ця метода має ряд переваг перед класичними рентгенологічними методами обстеження в урології.

  • Обстеження не потребує складної підготовки;
  • Сама процедура обстеження триває не більше 5 хвилин;
  • Висока діагностична точність;
  • Можливість формування об’ємних 3D моделей.

Комп’ютерна томографія вважається більш інформативним методом у виявленні особливостей будови нирок і сечовивідних шляхів, стала еталонною методикою у діагностиці пухлин нирок й визначення ступня їх злоякісності.

Діагностика цим методом дає можливість з високою точністю визначати наявність конкрементів, включаючи рентгенонегативні. Комп’ютерна томографія показує гарні результати у виявлені травматичних пошкоджень.

Підготовка до КТ сечової системи.

Процедура КТ сечовивідної системи не потребує складної спеціальної підготовки, на відміну оглядової рентгенографії чи іншого обстеження з використання рентгену. Для оптимального проведення обстеження, радіологи радять не їсти за 3-4 години до обстеження, а також за кілька днів до процедури дотримуватися раціону з обмеженою кількістю клітковини (особливо це стосується КТ обстеження з контрастом).

Комп’ютерна томографія сечовивідної системи (КТ нирок, КТ сечового міхура, КТ сечоводів) в МЦ «Клініка Нова» проводиться на сучасному обладнані, 32-зрізовому томографі Insitum. Урологічні обстеження можуть проводиться з без і з контрастними речовинами.

КТ нирок з контрастом, КТ нирок, КТ сечового міхура, КТ сечового міхура з контрастом, КТ надниркових залоз, КТ сечовивідних шляхів, КТ органів малого тазу, КТ сечоводів