Гістероскопія

Мельничук Ольга Петрівна Лікар гінеколог-ендокринолог, вищої категорії, лікар УЗД, стаж роботи 22 роки

 

Гістероскопія - огляд внутрішніх статевих органів за допомогою оптичних ендоскопічних систем. Ендоскоп вводять через піхву і цервікальний канал в порожнину матки. Для постановки діагнозу проводять ретельний огляд видимих слизових, ендометрія матки і входу в фаллопієві труби.

У медичному центрі клініка Нова функціонує кабінет для проведення гістероскопії. Створені всі умови для якісної діагностики і невеликих хірургічних втручань - досвідчені лікарі, сучасне медичне обладнання, налагоджений діагностичний і лікувальний процес.

При проведенні гістероскопії використовується ендоскопічне обладнання європейської компанії Brightfield Endoscopes. Ендоскоп має невеликий зовнішній діаметр і вагу, що забезпечує проведення операції без розширення цервікального каналу і мінімальну травматичність при найскладніших діагностичних дослідженнях.

Цей метод довів свою ефективність при виявленні аденоміоза, злоякісних процесів слизової оболонки матки і доброякісних пухлин міометрія. Висока діагностична цінність гістероскопії у виявленні спайок в порожнині матки, різних аномалій розвитку, залишків плодового яйця при завмерлій вагітності. Під час гістероскопії можливе проведення незначних хірургічних втручань - взяття гістологічного зразка (біопсія), видалення невеликої доброякісної пухлини.

Гістероскопія призначається при патологічних вагінальних та маткових кровотечі, залишках контрацептивів і плаценти після пологів і переривання вагітності, поліпозі або фіброзних пухлинах всередині цервікального каналу і порожнини матки, анатомічної патології статевих шляхів, спайкової хвороби матки. Протипоказаннями до гістероскопії: вагітність та інфекційні захворювання в стадії загострення.

Гістероскопія може проводиться, як в умовах стаціонару, так і амбулаторних умовах (офісна гістероскопія). При процедурі використовуються різні методи знеболювання в залежності від складності та цілей маніпуляції, а також стану пацієнтки. Після проведення процедури пацієнтка відчуває слабку тягнучу біль внизу живота, можлива невелика кровотеча. Ускладнення при гістероскопії практично не реєструється.

Гістероскопія в Клініці Нова - Стандарти та якість медицини майбутнього