МРА (магнітно-резонансна ангіографія)

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

Дослідження судин головного мозку методом магнітного резонансу – сучасний діагностичний метод для обстеження пацієнтів з проблемами мозкового кровотоку та току крові у магістральних судин.

Магнітно-резонансна томографія допомагає встановити положення, діаметр та обриси гілок дуги аорти головного мозку, зовнішньої та внутрішньої сонних артерій, хребетних артерій, вен та синусів мозку. Також оцінити загальний стан функціонування мережі судин - напрямок та об'ємну швидкість кровотоку, візуалізувати патологічні зміни у будові окремих ділянок судинної системи.

Найчастіше цей метод обстеження використовується для ранньої діагностики ішемічних уражень головного мозку, а також для оцінки динаміки розвитку інсульту.

Важливою відмінністю МРТ судин головного мозку являється можливість візуалізації артеріальних та венозних судин без використання контрастних речовин.

На сьогодні існують декілька методів МРТ для обстеження нервово-судину систему. Ці методи включають модифікацію звичайної МРТ для візуалізації судин, а також магнітно-резонансну ангіографію (МРА), яка дозволяє спостерігати тік крові.

Можливості МРТ томографа нового покоління Magnetom Amira (Siemens) дозволяє проводити обстеження найбільш сучасними методами й отримати повну і детальну картину кровотоку за одне обстеження.

МРА, Магнітно-резонансна ангіографія, ангіографія, МРТ великих артерій