МРТ черевної порожнини

Побережний Олександр Вікторович Лікар рентгенолог, вища категорія

 

МРТ обстеження черевної порожнини та малого таза належить до найбільш інформативних і точних методів діагностики. Це пояснюється тим, що МРТ томографія дозволяє краще за будь-який інший діагностичний метод візуалізувати м’які тканини.

МРТ обстеження печінки, підшлункової залози та селезінки стало провідним методом обстеження,  завдяки відсутності радіаційного навантаження, високої контрастності зображення та можливістю отримати зріз в декількох площинах.

При обстеженні органів малого таза більш поширені КТ та ультразвукове обстеження, але в складних клічних випадках, інформація, яку отримали при МРТ обстеженні, може стати ключовою в постановці точного діагнозу та виборі тактики лікування.

МРТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору проводять як з використанням контрастних речовин, так і без них.

Як підготовиться до МРТ обстеження черевної порожнини

Серед особливостей підготовки до МРТ обстеження – виключити з раціону продукти багаті на клітковину (чорний хліб, бобові тощо), за 6 годин до процедури обстеження виключити прийняття їжі та обмежити вживання рідини. Перед МРТ органів малого таза, напередодні ввечері, слід поставити мікроклізму для очищення прямої кишки.

Магнітно-резонансний томограф Magnetom Arima (Німеччина) 1.5Т, яким оснащено медичний центр «Клініка Нова», дає можливість провести обстеження при максимальному комфорті пацієнта (короткий час затримки дихання, низький рівень шуму роботи апарату тощо).
А використання сучасних інноваційних технологій в галузі магнітного-резонансу та програмного забезпечення компанії Siemens гарантують точну діагностику навіть на початкових стадіях захворювання.

МРТ черевної порожнини, МРТ черевної порожнини з контрастом, МРТ печінки, МРТ печінки та жовчовивідних проток, МРТ підшлункової залози, МРТ нирок, МРТ надниркових залоз, МРТ нирок та надниркових залоз